BLOG

YENİ NESİL IP KAMERA

ıp kamera daha yüksek görüntü kalitesi ile H265+ sıkıştırma formatı gibi yenilikler sunmaktadır artık daha kapsamlı kullanım ve performans gösteren sistemleri son kullanıcılarımız ile buluşturmaya hazırız.

IP Kamera Nedir? Ip Kamera Özellikleri ve Analog Kameradan Farkları Nelerdir?

Buradasınız

IP Kamera, üzerinde bulunan sensörler sayesinde görüntüyü yakalayıp bu görüntüleri dijital veriye çevirdikten sonra ağ (network) yardımıyla yetkilendirilmiş kullanıcılara ileten görüntüleme sistemidir.

IP kameraların genel özellikleri;

 • Çalışması için kart, kayıt cihazı vb. çeşitli aparatlara gerek duymayan ileri kamera teknolojisidir.
 • İnternet ve network üzerinden erişim sağlanabilir.
 • IP kameralar, kullanım türlerine göre kablolu ip kamera ve kablosuz ip kamera olarak ayrılmaktadır.
 • IP kameralar üzerinden gelen görüntü ve ses anlık olarak masaüstü / dizüstü bilgisayar, tablet ve mobil cihazlardan izlenebilmektedir.
 • IP kameralar, programlanabilir bir yapıya sahip olduklarından görüntü depolama, hareket algılama, alarm yönetimi (hırsız, yangın vb.) gibi fonksiyonlara sahiptir.

IP kameraların çalışma sistemi, temel olarak yakaladığı görüntüyü kullanıcıya anlık olarak iletmektir. Bu iletimde öncelikle ip kameranın lens ve sensörlerinde oluşan görüntü elektrik sinyaline çevrilir. Bu elektrik sinyali, ip kameranın içinde dahili olarak bulunan işlemciye iletilir. İşlemci analog olan bu elektrik sinyalini dijital sinyale dönüştürür. Dijital sinyal, kayıt altına alınabileceği gibi kameraya dahili veya harici olarak bağlı network, ftp server, web server, smtp client üzerinden yayınlanması da mümkündür.

IP kameraların analog kameralardan farkı en başta görüntüyü işleme biçimidir. IP kameralar yakaladıkları görüntüyü sayısal veriye çevirdikten sonra çeşitli yöntemlerle erişim sağlanabilirken, analog kameralar yakaladıkları görüntüyü DVR adı verilen kayıt cihazlara aktarır. Farklı cihazlardan erişim sağlanması, programlanabilmesi, yüksek görüntü kalitesi sağlaması, çalışırken bilgisayara ihtiyaç duymaması gibi özellikler ip kameraların avantajları arasında sayılabilir.

​Bu özellikleri yanı sıra, kurumların işletme ve bakım maliyetlerinin düşük olması, basit bir ara yüze sahip olması, genişlemeye ve programlamaya uygun bir yapısı olması nedeniyle ip kameralar günümüzde daha çok tercih edilmektedir.

UCUZ IP KAMERA

ıp kamera teknolojisi digital ortam üzerinden çalışan bir yapı olduğu için kaliteli elektronik devreler kullanılması şarttır tabiki kaliteyi ucuza almak herzaman son kullanıcının en önemli isteklerindendir biz MOBELSİS  elektronik olarak müşterilerimize kaliteli sistemleri ekonomik şekilde temin etmeği misyonumuz olarak belirlemiş bulunmaktayız. Bir ürün veya hizmet satın alırken uzun yıllar o ürün ve hizmetten verim almak hepimizin en dolğal talebidir 20yıllık piyasada olan BOSCH, VGUARD, BULLWARK, PİNETRON, ZAVIO gibi global ve köklü markaları sahayla buluşturan uzun ölçekli teknolojiyi hesap edip hd kamera sistemleri ile çözümler sağlayan bir firmayız.

 • Dünya Markası Bosch’tan
  Akıllı Alarm Çözümleri
  Bir alarm sisteminin kullanımı
  hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Herkes için Akıllı, Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Bir Alarm Sistemi

Eviniz ve işyeriniz için benzersiz bir konfor ve güvenlik anlayışı ile tanışın.
Sevdiklerinizi ve değer verdiklerinizi, üstün Bosch kalitesi ile koruyun.

Neden Biges 365’i Tercih Etmelisiniz?

Üstün Bosch Kalitesi

Biges 365 hırsız alarm çözümlerinde, dünyanın güvendiği, kalitesi ile kendini ispatlamış Bosch Hırsız Alarm Sistemleri kullanılır.

Cazip Fiyatlar

Dünya markası Bosch Akıllı Alarm Sistemlerine, ihtiyacınıza yönelik Biges 365 hizmet paketlerini seçerek cazip fiyatlar ve ödeme koşulları ile sahip olursunuz.

Türkiye’nin Her Yerinde

Biges 365 ürün ve çözümleri eğitimlerini tamamlamış yetkili satış ve teknik servis noktaları üzerinden tüm Türkiye’de, aynı hizmet kalitesinde sunulur.

Akıllı Güvenlik Çözümleri

Biges 365’in akıllı alarm teknolojileri ile sisteminizi mobil uygulama üzerinden yönetir, tüm durumlardan anlık bildirimler ile haberdar olursunuz.

Bulut Teknolojisi

Biges 365, hırsız alarm, güvenlik kamera, yangın alarm, araç takip, geçiş kontrol, otomasyon sistemlerini tek uygulamadan yöneten, eşsiz bulut teknolojisine sahiptir.

Uçtan Uca Çözümler

Biges 365’de Ev veya işyerinizde hırsızlık, yangın, su baskını, gaz kaçağı, acil sağlık ve gasp gibi tehditlerine karşı 7/24 güvenlik çözümleri sunulur.

Akıllı Alarm Sisteminizi Kolayca Kontrol Edin ve Yönetin

Akıllı telefonunuzdan Biges 365 Cloud uygulamasına giriş yapın.
Alarm sisteminizi uzaktan aktif edin ve dilediğiniz gibi yönetin.

Aktif Edin, Devre Dışı Bırakın, Yönetin

Alarm sisteminizi ister salonda uzanırken, ister sabah evden çıktıktan sonra uzaktan aktif edin. Dilediğiniz alanları devre dışı bırakın. Güvenliği konfor ile yaşayın.

Seçilebilir Anlık Bildirimler

Alarm sisteminiz size her durumu anlık bildirim olarak gönderebilir. Kuruldu-devre dışı bırakıldı, elektrik kesintisi, pil durumu gibi bir çok durum anında cebinizde. Üstelik hangi bildirimleri almak istediğinizi uygulama üzerinden siz seçin.

Evinizi Akıllandıran Özellikler

Klimanızı, kombinizi, garaj kapınızı veya bahçe sulamasını entegre edin ve bütün bunları tek uygulama üzerinden yönetmenin kolaylığını yaşayın.

Görüntülü Alarm Doğrulama

Akıllı alarm sistemini Biges 365 Cloud üzerinden kamera ile eşleştirin, alarm durumunda görüntülü olarak doğrulayın.

Panik Butonları

Acil durumlarda sesli panik butonu ile uzaktan sirenleri çaldırın ve tehlikelere karşı caydırıcılığı arttırın. İsterseniz tehditlere karşı, acil sağlık ihtiyacında veya yangın anında tek tuşla sessizce panik durumunu aktif ederek yardım talep edin.

Tüm Güvenlik Sistemleri Tek Uygulamada

Alarm sisteminizin yanı sıra güvenlik kamera, yangın alarm, geçiş kontrol, araç takip, geçiş kontrol sisteminizi ve entegre edilen 3. parti cihazları tek uygulama üzerinden takip edin ve yönetin.

Biges 365’in Benzersiz Teknolojileri ile Daha Güvenli ve Konforlu bir Hayat

Alarm sisteminiz için geliştirilen, hayatınızı kolaylaştıracak teknolojiler sayesinde üstün ve
benzersiz bir güvenlik deneyimi sizleri bekliyor.

 

Biges 365 Alarm Merkezi

7 gün 24 saat boyunca, eğitimli ve profesyonel operatörlerle hizmet veren Biges 365 Alarm Merkezinde, alarm sisteminizden gelen sinyaller sürekli olarak izlenir. Operatörlerimiz, acil durumlarda sizi bilgilendir ve gerekli durumlarda polis, ambulans, itfaiye birimlerini en kısa sürede olay yerine yönlendirir.

 

Ücretsiz Mobil Uygulama

Alarm sisteminiz ile birlikte Biges 365 Cloud servisine bağlanan tüm güvenlik sistemlerinizi tek platformdan kontrol etmenizi ve yönetmenizi sağlayan gelişmiş bir uygulamaya sahip olursunuz. Üstelik mobil uygulama hizmetini ücretsiz olarak alırsınız.

 

Ücretsiz Web Uygulaması

Sisteminiz ile ilgili tüm detayları kolayca gözlemleyebileceğiniz ve raporlayabileceğiniz bir web uygulamasına sahip olursunuz. Dilediğiniz her yerden bu uygulamaya kolayca erişebilir, alarm sisteminize ait işlemleri yapabilirsiniz.

 

Anlık Mobil Bildirimler

Alarm sisteminizde oluşan tüm durumlar, akıllı telefonunuza yüklediğiniz Biges 365 Cloud uygulaması ile anında cebinize gelir. Üstelik alarm, uyarı, bakım veya diğer sinyaller arasından, hangi durumlarda anlık bildirim almak istediğinizi kendiniz seçersiniz.

 

Güvenli Sesli Yanıt Sistemi

Biges 365 Alarm Merkezi operatörlerinden destek alabileceğiniz gibi, Biges mühendisleri tarafından geliştirilen özel güvenli sesli yanıt sistemi, seçtiğiniz özel durumlar için sizi bilgilendirebilir. Böylelikle alarm izleme maliyetlerinizi minimuma indirebilirsiniz.

 

Tatil Takibi

Tatilde olacağınız tarihleri Biges 365 Cloud uygulamasından tanımlayın ve bu tarihlerde evinizi ekstra koruma altına alın. Alarm sisteminiz şifre ile açılsa dahi, operatörlerimiz ve güvenli sesli yanıt sistemi size anında bilgilendirsin.

 

Açılış Kapanış Takibi

İşyerinizin açılış ve kapanış zamanlarını Biges 365 Cloud uygulamasından tanımlayın, sizin kontrolünüz dışında gerçekleşen erken açılma veya geç kapanma durumlarında, operatörlerimiz ve güvenli sesli yanıt sistemi size anında bilgilendirsin.

 

Görüntülü Alarm Doğrulama

Alarm sisteminize uyumlu bir güvenlik kamerası sayesinde, alarm durumlarında sinyalin geldiği bölgenin görüntüsüne mobil uygulama üzerinden anında erişirsiniz. Böylelikle alarm durumunun doğrulamasını kolaylıkla yapabilirsiniz.

 

Bilgilendirme ve Raporlar

Alarm sisteminiz hakkındaki tüm bilgilere ulaşmak çok kolay. Gelişmiş raporlama ekranları sayesinde dilediğiniz zaman sistem hakkındaki raporlara ulaşabilirsiniz. Üstelik belirlemiş olduğunuz raporlar, sizin istediğiniz periyotlarda hazırlanır ve e-posta adresinize gönderilir.

 

Panik Alarmları

Acil durumlarda Biges 365 Alarm Merkezine ulaşmak oldukça basit. Alarm sisteminizde tuş takımı, uzaktan kumanda veya mobil uygulamayı kullanarak panik alarmı verebilir, polis, ambulans veya itfaiye birimlerinin yönlendirilmesini talep edebilirsiniz.

 

Güçlü Teknolojik Altyapı

Biges 365, gönderilen sinyallerin, alarm merkezine daha hızlı ve daha güvenilir şekilde ulaşmasını sağlayan, güvenli sesli yanıt sistemi ve anlık mobil bildirimler ile bilgilerin size çok daha hızlı iletilmesini sağlayan güçlü bir teknolojik altyapıya sahiptir.

 

Evcil Hayvan Dostu

Evcil hayvanlarınız, bir alarm sistemi sahip olmanıza engel olmasın. Bosch’un ödüllü, üstün korumalı, hayvan algılamayan dedektörleri ile evcil hayvanlarınız özgürce gezerken evinizi korumaya devam eden bir alarm sistemi ile korunun.

 

Kablosuz Çözümler

Evinizde veya işyerinizde fazladan kablo istemiyor musunuz? Bosch’un üstün performansa sahip ve kurulum ve kullanım kolaylığı sunan, uzak mesafelerde ve geniş alanlarda bile etkili olan kablosuz çözümleri ile tanışın.

 

Üstün Koruma

Sabotaj durumu, elektrik, telefon hattı, network veya GPRS kesintilerini, pil veya akü zayıf sinyallerini anında size ve Alarm Merkezine haber veren sistemler ile kesintisiz ve üstün bir korumaya sahip olun.

 

Biges 365 SmartBox

Biges Mühendisleri tarafından geliştirilen ve alarm sisteminizi akıllı hale getiren bu gelişmiş iletişim, yönetim ve otomasyon modülü sayesinde uzaktan kontrol edilebilen ve yönetilebilen özel bir güvenlik çözümüne sahip olun.

Tüm Sistemleriniz Bir Arada, Tek Bulut Altyapısında!

Güvenliğiniz ve konforunuz için tüm sistemlerinizi tek noktadan izlemenizi, kontrol etmenizi ve
yönetmenizi sağlayan eşsiz bulut tabanlı teknoloji ile tanışın.

 • Hırsız Alarm
 • Yangın Alarm
 • Kamera Sistemi
 • Geçiş Kontrol
 • Mobil Takip
 • Akıllı Otomasyon

Biges 365 Cloud’un benzersiz bulut altyapısı ile tüm güvenlik ve konfor çözümlerinizi, ister bilgisayarınızdan, ister tabletinizden, isterseniz akıllı telefonunuzdan kolayca yönetin.

İletişim

0216 442 2012

Biges 365, evlerden işyerlerine, kurumsal projelerden kamusal alanlara kadar 20 yıldan fazla süredir güvenlik çözümleri geliştirmekte olan Biges Güvenli Hayat Teknolojileri A.Ş. markasıdır.
Daha Fazlası 

 IP Kamera: IP kameralar analog sinyali üzerlerindeki tümleşik DVS(Digital Video Server) ile işleyip sayısala çevirerek Ethernet bağlantı noktasından yayın yapabilen kameralardırİnternete bağlı bir Pc ile heryerden kolayca erişim sağlanabilir. İç mekanlarda kullanımı uygun olup, dış mekanlarda kullanıldığı takdirde ise zarar görmemesi için birtakım tedbirler almak gerekecektir.Özellikleri ise, Mekanik Filtre DeğiştirmeOtomatik İris KontrolOtomatik Beyaz AyarıArka Işık AyarıÜçlü Veri Akışı (Triple Stream) H.264 / MPEG4 / JPEG Sıkıştırma, Internet veya Intranet Üzerinde Uzaktan izlemeFTP veya E-posta Üzerinden Olaya Bağlı Resim Gönderebilme, PPPoE veya DDNS Desteği’dir

Proje ve taahhüt işleri için, en olumsuz aydınlatma koşullarında dahi kaliteli görüntü veren profesyonel, super WDR IP Kutu Kamera. Üniversite, hastane, havaalanı, metro istasyonu gibi projelerde iç mekanlarda, ve uygun muhafaza ile dış mekanlarda kullanıma uygun

HD-CVI kameralar, koaksiyel kablolar üzerinden HD 720P ve Full HD 1080P görüntü ile ses ve datayı çift yönlü iletebilen bir teknolojiye sahiptir. Bu kendine has iletişim protokolü sayesinde analog sistemlere göre daha performasnlı bir çözüm sunmaktadır.

İç ve dış mekanlar için 1 MP HD, bullet HD-CVI kamera. Otel, restaurant, spor salonu gibi iç/dış mekanlarda, gece görüşün önemli olduğu durumlarda kullanıma uygun

Küçük ve orta ölçekli ofis, restorant, okul, spor salonu, servis istasyonları projelerinde, tüm iç ve dış alanlarda kullanıma uygun ekonomik, saldırıya dayanıklı, video analiz özellikli, kompakt IP dome kamera